Osam medalja na Prvenstvu Srbije za juniore

03.06.2014

Aleksandar Jovičić Prvak Srbije

Naši osvajači medalja

Proteklog vikenda u Vršcu je održano Prvenstvo Srbije za juniore u badmintonu.
Jedanaest takmičara iz redova BK RAVENS KG je učestvovalo u Vršcu, a osvojeno je čak 8 medalja u veoma jakoj konkurenciji preko 70 takmičara iz osam srpskih klubova.

Najsjajniju, zlatnu medalju i titulu Prvaka Srbije u konkurenciji dečaka do 11godina je osvojio Aleksandar Jovičić predvodnik novih nada kragujevačkog badmintona. Na putu do finala je savladao i klupskog kolegu Igora Jovanovića koji je osvojio bronzanu medalju. Aleksandar je u finalu savladao Viktora Petrovića (BK Zmajevi - Kruševac) sa 2-0 (21:12, 21:9) i time bez izgubljenog meča potvrdio dominaciju u ovoj konkurenciji.

U konkurenciji devojčica do 13 godina još jedno kragujevačko 1/2finale. Minja Milovanović je savladala Janu Nedeljković. Minja je u finalnom meču pružila sjajan otpor Mariji Sudimac, ali je ipak poražena sa 0-2 (12:21,6:21) i na kraju je osvojeno srebro, dok je Jana sve obradovala povratkom u takmičarski pogon kluba nakon saobraćajne nesreće i osvajanjem bronzane medalje.

Na kraju, i u konkurenciji devojčica do 15 godina smo gledali kragujevačko 1/2finale. Anja Velemir je savladala svoju dubl partnerku Milicu Sokolović. U finalu protiv Lene Janić (BK Beograd) Anja je napravila dosta grešaka koje se u takvim mečevima ne praštaju, pa je na kraju osvojila srebrnu medalju, dok je Milica Sokolović osvojila bronzanu.

Drugog dana takmičenja u konkurenciji parova do 19 godina još 2 medalje za mlade reprezentativke Srbije iz Kragujevca:

• Anja Velemir/Milica Sokolović - Bronza u konkurenciji ženskih parova
  • Anja Velemir/Nenad Milošević (BK Novi Sad) - Bronza u konkurenciji mešovitih parova

Prvenstvo je veoma uspešno organizovao Badminton klub Fanatik u saradnji sa Badminton savezom Srbije, a pod pokroviteljstvom Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije, Skupštine Opštine Vršac, Sportskog saveza Vršca i Hemijsko-medicinske tehničke škole.

Najjače i najznačajnije domaće juniorsko takmičenje okupilo je gotovo celi srpski badminton podmladak iz osam srpskih klubova. U konkurenciji preko 70 badmintonaca i badmintonki u uzrasnim kategorijama do 11, 13, 15, 17 i 19 godina.