23.09.2019

Veliki uspeh na Trofeju Beograda 2019

Osvajači medalja iz redova BK RAVENS KG drugog dana Trofeja Beograda 2019

Dvanaest mladih kragujevčana je učestvovalo proteklog vikenda (21-22.09.2019.) u Nacionalnom trening centru u Beogradu na "TROFEJU BEOGRADA 2019" u badmintonu.
Prvog dana su na programu bili mečevi u parovima najjače A kategorije igrača, dok je drugi dan bio rezervisan za juniorski deo turnira i igrače od 11 do 17 godina starosti.
Nakon dva naporna dana i velikog broja neizvesnih mečeva, Kragujevčani su osvojili 14 medalja:

Ženski dubl A kategorija

- 2.mesto Anja Velemir/Minja Milovanović

Muški dubl A kategorija
- 3.mesto Luka Milić / Stefan Mijatović (PA)

U15
WD - 3.mesto Petra Gordić / Miona Filipović (PA)
WS - 3.mesto Petra Gordić

U13
MS - Relja Milić
MD - Relja Milić /Stefan Maksimović

Anja i Minja su bile veoma fokusirane i raspoložene za najviše domete u A kategoriji ženskih parova.
Dominantna igra do finala, osvojen prvi set u finalnom okršaju su doprineli da se nadamo zlatu, ali reprezentativke iz Kruševca Marija Sudimac i Sara Lončar su uspele da preokrenu rezultat i pobede ukupnim rezultatom 2-1 (18:21, 21:6, 21:16).

Lana Dramićanin je uspela da se izbori sa grčevima koji su pretili nakon velikog broja mečeva u 3 seta i da snažnom voljom osvoji jedinu titulu na ovom turniru, pobedom u Ženskom Singlu C kategorije.
U finalnom meču je savladala katarinu Vig iz Pančeva sa 2-1 (21:16, 15:21, 21:11).

U muškom delu ekipe je najuspešniji bio Aleksandar Jovičić član reprezentacije Srbije , koja je nedavno postala ekipni vicešampion Evrope u uzrasnoj kategoriji do 17 godina.
On je igrao sjajno u kategoriji igrača do 17 godina, plasirao se u Finale singla gde je pružio odličan otpor Mihajlu Tomiću, a u kategoriji parova sa Igorom Jovanovićem je osvojena bronzana medalja.

U kategoriji devojčica do 15 godina starosti, Petra Gordić je uspela da osvoji takođe dve bronzane medalje, u singli i dublu igrajući sa Mionom Filipović iz BK Beograd.

Veoma uspešan nastup mladih kragujevčana, uz prikazan napredak u igri, malo je nedostajalo i sportske sreće da i medalje budu još sjajnije.